معرفی دوربین نیکون
Nikon D6

دوربین نیکون Nikon D6 یک دوربین سطح حرفه ای کاملا پیشرفته است که برای استفاده عکاسان در سبک های عکاسی ورزشی و صحنه های پر تحرک طراحی شده است . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 20 مگاپیکسلی CMOS به همراه یکی از پیشرفته ترین سیستم های اتوفوکوس ساخت کمپانی نیکون استفاده شده است.

سیستم اتوفوکوس این دوربین از نوع 105 نقطه ای تمام کراس است و از یک آرایه سه گانه در طراحی آن استفاده شده است . بنا بر اعلام نمایندگی نیکون ؛ دوربین نیکون Nikon D6 قادر به تشخیص اتوفوکوس در شرایط کم نور تا -4.5EV می باشد . همچنین سرعت عکاسی متوالی این دوربین 14 فریم بر ثانیه به همراه اتوفوکوس ؛ بیان شده است .

همانگونه که انتظار می رود ؛ دوربین نیکون Nikon D6 یک دوربین با بدنه ای کاملا مقاوم است و از حالت مهر و موم در برابر شرایط اقلیمی برخوردار است . این دوربین دارای دو درگاه کارت حافظه XQD/CFexpress به همراه درگاه اتصال به شبکه Gigabit Ethernet درگاه یو اس بی و دارای قابلیت اتصال از طریق وای فای و بلوتوث نیز می باشد.

معرفی دوربین نیکون
 Nikon D780

دوربین نیکون Nikon D780 یک دوربین فول فریم سطح حرفه ای است که در طراحی و فناوری ساخت آن بسیاری از امکانات و ویژگی های مدل های برتری همچون D5 , D810 را می توان مشاهده نمود. در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 24MP BSI-CMOS به همراه پردازشگر Expeed 6 استفاده شده است . تمامی این امکانات موجب شده است تا بالاترین حساسیت ایزو 204800 و حداکثر سرعت عکاسی متوالی 7 فریم بر ثانیه به همراه اتوفوکوس ؛ قابل دستیابی باشند .

این دوربین ؛ در زمان عکاسی با ویزور دارای یک سیستم اتوفوکوس 51 نقطه ای است که شبیه به مدل قدیمی تر نیکون D750 می باشد اما در هر صورت الگوریتم های اتوفوکوس آن بر گرفته از مدل پیشرفته تر نیکون D5 می باشند . در حالت عکاسی با نمای زنده ؛ سیستم اتوفوکوس آن دارای عملکرد دوگانه می باشد و با ترکیب فناوری های تشخیص فاز و تشخیص کنتراست ؛ عملکردی با سرعت بسیار بالاتر را ارایه می دهد .

دوربین نیکون Nikon D780 قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت 4K در 30p می باشد . همچنین در کیفیت فول اچ دی حداکثر سرعت 120 فریم بر ثانیه را می توان به دست آورد .
همانگونه که انتظار می رود این دوربین دارای یک بدنه مقاوم و مستحکم می باشد . صفحه ال سی دی لمسی آن بازشونده بوده و درگاه یو اس بی Type C به همراه دو درگاه قرارگیری کارت حافظه UHS-II SD برای آن تعبیه شده اند .

قابلیت اتصال از طریق وای فای و بلوتوث برای اشتراک گذاری سریع تصاویر برای این دوربین در نظر گرفته شده است .
معرفی دوربین نیکون
Nikon Z50
دوربین نیکون Nikon Z50 یک دوربین میرورلس ( بدون آینه ) سبک و کم حجم است که در درون بدنه آن از یک سنسور APS-C با رزولوشن 20.9MP BSI CMOS استفاده شده است . به همراه این سنسور سیستم اتوفوکوس تشخیص فاز مبتنی بر سنسور را می توان مشاهده نمود اما در هر صورت از استابیلایزر داخلی بدنه ؛ در این دوربین اثری دیده نمی شود .

صفحه ال سی دی لمسی این دوربین دارای حالت بازشونده به سمت پایین است و ویزور الکترونیکی آن از نوع OLED می باشد . این دوربین از قابلیت تشخیص چشم و چهره برخوردار است و قادر به عکاسی با حداکثر سرعت 11 فریم بر ثانیه می باشد . دوربین نیکون Z50 قادر به انجام فیلمبرداری 4K/30p است اما در هر صورت در این کیفیت ضریب کراپ 1/5x را اعمال می نماید.

در هر دو حالت عکاسی و فیلمبرداری تعداد زیادی از حالت های خاص قابل استفاده هستند و قابلیت اتصال با وای فای و بلوتوث برای اشتراک گذاری سریع تصاویر ؛ در این دوربین نیز در نظر گرفته شده اند .