دوربین نیکون Nikon D6 یک دوربین سطح حرفه ای کاملا پیشرفته است که برای استفاده عکاسان در سبک های عکاسی ورزشی و صحنه های پر تحرک طراحی شده است . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 20 مگاپیکسلی CMOS به همراه یکی از پیشرفته ترین سیستم های اتوفوکوس ساخت کمپانی نیکون استفاده شده است.

سیستم اتوفوکوس این دوربین از نوع 105 نقطه ای تمام کراس است و از یک آرایه سه گانه در طراحی آن استفاده شده است . بنا بر اعلام نمایندگی نیکون ؛ دوربین نیکون Nikon D6 قادر به تشخیص اتوفوکوس در شرایط کم نور تا -4.5EV می باشد . همچنین سرعت عکاسی متوالی این دوربین 14 فریم بر ثانیه به همراه اتوفوکوس ؛ بیان شده است .

همانگونه که انتظار می رود ؛ دوربین نیکون Nikon D6 یک دوربین با بدنه ای کاملا مقاوم است و از حالت مهر و موم در برابر شرایط اقلیمی برخوردار است . این دوربین دارای دو درگاه کارت حافظه XQD/CFexpress به همراه درگاه اتصال به شبکه Gigabit Ethernet درگاه یو اس بی و دارای قابلیت اتصال از طریق وای فای و بلوتوث نیز می باشد.

معرفی دوربین نیکون
Nikon D6

معرفی دوربین نیکون
Nikon D780
دوربین نیکون Nikon D780 یک دوربین فول فریم سطح حرفه ای است که بسیاری از ویژگی ها و امکانات دوربین های قدیمی تر D810 , D5 در درون آن قرار داده شده اند . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 24MP BSI-CMOS به همراه پردازشگر Expeed 6 استفاده شده است . بالاترین دامنه ایزو در این دوربین برابر با 204800بوده و حداکثر سرعت عکاسی متوالی با آن 7 فریم بر ثانیه به همراه فوکوس متوالی می باشد.

این دوربین در زمان عکاسی با ویزور از یک سیستم اتوفوکوس 51 نقطه ای استفاده می کند و این عینا شبیه به سیستم به کار رفته در دوربین نیکون D750 می باشد . اما باید توجه داشته باشیم که الگوریتم های اتوفوکوس این دوربین شبیه به الگوریتم های پیشرفته موجود در دوربین نیکون D5 می باشند . در حالت نمای زنده ؛ سیستم اتوفوکوس دوگانه با قابلیت تشخیص فاز و تشخیص کنتراست مورد استفاده قرار می گیرد و این امر دسترسی به فوکوس سریعتر و دقیقتر را به میزان زیادی امکان پذیر می نماید .

دوربین نیکون D780 قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت UHD 4K در 30p می باشد . در حالت فیلمبرداری Full HD دستیابی به 120p امکان پذیر شده است .

به عنوان یک دوربین حرفه ای ؛ نیکون D780 از ساختار بدنه ای محکم و با دوام برخوردار است . صفحه ال سی دی  لمسی آن 2/3 اینچی است درگاه USB-C و پشتیبانی از دو کارت حافظه UHS-II SD به همراه قابلیت اتصال با وای فای و بلوتوث برای این دوربین در نظر گرفته شده اند .
معرفی دوربین نیکون
Nikon D850
دوربین نیکون Nikon D850 جدید ترین نسل از دوربین های رزولوشن بالا و فول فریم DSLR ساخت کمپانی نیکون به شمار می آید. در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 45/7 مگاپیکسلی از نوع BSI CMOS به همراه پردازشگر تصاویر از نوع Expeed 5 استفاده شده است و مجموع این امکانات شرایط عکاسی سرعت بالا به همراه امکان فیلمبرداری با کیفیت 4K را فراهم می آورند. در زمان استفاده از این دوربین ؛ دامنه حساسیت ایزو در محدوده 64-25,000 قابل دستیابی می باشد و حداکثر سرعت عکاسی متوالی 7 فریم بر ثانیه به همراه اتوفوکوس و 9 فریم بر ثانیه در زمان استفاده از گریپ باتری ؛ قابل دستیابی می باشند .

سیستم اتوفوکوس این دوربین از نوع 153 نقطه ای است که 99 مورد از آنها دارای حالت کراس می باشند.

دوربین نیکون D850 در رده خود ؛ یک دوربین سبک وزن محسوب می شود  و به لطف طراحی هوشمند ؛ بدنه این دوربین از حالت مهر و موم در برابر نفوذ رطوبت و گرد و غبار برخوردار است . دکمه های به کار رفته بر روی بدنه آن دارای حالت نوردار می باشند و از این روی در زمان های شب و در محیط های کم نور ؛ کار کردن با دکمه های موجود بر روی بدنه آن به آسانی امکان پذیر می گردد. ویزور اپتیکال بزرگ و کاملا شفاف به همراه صفحه ال سی دی بازشونده و لمسی از جمله امکانات خاص آن محسوب می شوند. این دوربین دارای دو درگاه کارت حافظه با قابلیت پشتیبانی از UHS-II و XQD می باشد . طول عمر باتری آن 1800 شات برای هر مرتبه شارژ کامل است .

دوربین نیکون D850 قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت UHD 4K است و تصاویر حرکت آهسته و تایم لپس را با کیفیت 4K/8K می توان به دست آورد . این دوربین دارای قابلیت اتصال با وای فای ؛ بلوتوث و NFC می باشد
معرفی دوربین نیکون
Nikon D3500

دوربین نیکون Nikon D3500 یک دوربین DSLR است که برای عکاسی در سطح مبتدی طراحی شده است . بسیاری از ویژگی های داخلی این دوربین عینا شبیه به مدل قدیمی تر نیکون D3400 می باشند اما بدنه به کار رفته برای آن از ظاهری شبیه به نیکون D5600 برخوردار است .

در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 24MP APS-C CMOS به همراه پردازشگر EXPEED 4 استفاده شده است . این دوربین قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی می باشد و در زمان استفاده از آن دامنه حساسیت ایزو 100-25600 قابل دستیابی خواهد بود. سیستم اتوفوکوس آن نیز 11 نقطه ای بوده و قادر به انجام عکاسی متوالی با سرعت 5 فریم بر ثانیه می باشد .

به طور کلی  دوربین Nikon D3500 یک دوربین با کاربری آسان است و استفاده از مود Guide در آن امکان آموزش و یادگیری عکاسی در صحنه ها و موقعیت های مختلف را به آسانی امکان پذیر می نماید . این دوربین فاقد اتصال با وای فای است اما در هر صورت برای انتقال تصاویر از اتصال بلوتوث می توان استفاده نمود که در هر صورت سرعت انتقال پایین تری را به وجود می آورد .
 
معرفی دوربین نیکون
Nikon D7500
دوربین نیکون Nikon D7500 یک دوربین DSLR میان رده و در واقع یک دوربین به روز رسانی شده در مقایسه با مدل قدیمی تر D7200 می باشد . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 20MP CMOS استفاده شده است که این دقیقا همان سنسور موجود در دوربین نیکون D500 می باشد .

با استفاده از این سنسور ؛ نیکون D7500 قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت 4K در 30fps و استفاده از حساسیت ایزو در بالاترین مقدار به میزان ISO 1640000 می باشد. سیستم اتوفوکوس آن از نوع 51 نقطه ای به همراه سنسور نورسنج 180 هزار پیکسلی است .

صفحه ال سی دی آن بازشونده و لمسی است و با وجود برخورداری از حالت مهر و موم در برابر شرایط اقلیمی به میزان 640 گرم سبک تر از مدل های قدیمی تر می باشد.
معرفی دوربین نیکون
Nikon D5600
دوربین نیکون Nikon D5600 یک دوربین کراپ فریم میان رده است و در درون بدنه آن یک سنسور 24MP CMOS که فاقد فیلتر اپتیکال low-pass می باشد به همراه پردازشگر جدید EXPEED 4 استفاده شده است.

مجموعه این امکانات به دوربین نیکون D5600 اجازه می دهند تا از حساسیت ایزو در دامنه 100-25600 و سرعت عکاسی متوالی 5 فریم بر ثانیه استفاده نماید. این دوربین دارای یک سیستم اتوفوکوس 39 نقطه ای بوده و قادر به استفاده از حالت تعقیب سوژه سه بعدی یا 3D-Tracking نیز می باشد .

دوربین نیکون D5600 دارای یک صفحه ال سی دی 2/3 اینچی لمسی با کیفیت 04/1 میلیون نقطه است . فیلمبرداری با کیفیت 1080/60p و استفاده از وای فای و بلوتوث و NFC برای انتقال و اشتراک گذاری تصاویر نیز از جمله دیگر امکانات موجود در این دوربین محسوب می گردند .