معرفی دوربین نیکون
Nikon Z7 II
دوربین نیکون Nikon Z7 II به عنوان پرچمدار دوربین های میرورلس فول فریم نیکون و در رده بالاتر از مدل Z7 اصلی قرار دارد . این دوربین دارای بالاترین رزولوشن در بین دوربین های میرورلس کمپانی نیکون است و در درون بدنه آن از یک سنسور 46 مگاپیکسلی فول فریم به همراه استابیلایزر 5 محور داخل بدنه با قابلیت فیلمبرداری 4K کیفیت بالا ؛ استفاده شده است .

این دوربین دارای ویژگی های مشابه زیادی با مدل Z7 اصلی است اما در هر صورت تفاوت هایی نیزمیان این دو مدل وجود دارد . افزوده شدن یک پردازشگر ثانویه از نوع Expeed 6  موجب شده است تا امکان عکاسی متوالی سرعت بالا تا 10 فریم بر ثانیه ؛ بهبود قابلیت های اتوفوکوس و فیلمبرداری 4k/60p با ضریب کراپ متوسط در این دوربین به وجود آید .

طراحی و شکل ظاهر بدنه دوربین نیکون Z7 II عینا مشابه با مدل Z7 اصلی است اما وجود دو درگاه کارت حافظه CFe / SD و امکان اتصال گریپ حالت عمودی ؛ از جمله تفاوت هایی هستند که باید به آنها توجه نمود .

​معرفی دوربین نیکون
  Nikon Z6 II

دوربین نیکون Nikon Z6 II یک دوربین میرورلس فول فریم ساخت کمپانی نیکون است که در رده ای پایین تر از دوربین پرچمدار  میرورلس Z7 II قرار می گیرد  . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 24 مگاپیکسلی فول فریم ؛ به همراه استابیلایزر 5 محور داخل بدنه و قابلیت فیلمبرداری 4K با رزولوشن بسیار بالا ؛ استفاده شده است .

این دوربین دارای ویژگی های مشترک بسیار زیادی با مدل Z6 است اما در هر صورت تفاوت هایی میان این دو مدل دیده شده و پیشرفت هایی نیز در Z6 II مشاهده می شوند.  به عنوان مثال این دوربین دارای یک پردازشگر Expeed 6 اضافه است که امکان عکاسی متوالی با سرعت 14 فریم بر ثانیه ؛ بهبود قابلیت های اتوفوکوس و فیلمبرداری 4K/60p با استفاده از ناحیه کراپ سطح سنسور را فراهم می آورد.

از لحاظ شکل ظاهر و طراحی بدنه ؛ Z6 II عینا شبیه به Z6 است اما دو درگاه کارت حافظه CFexpress / SD و قابلیت اتصال گریپ حالت عمودی ؛ از جمله تفاوت هایی هستند که در این زمینه باید به آنها توجه نمود .
معرفی دوربین نیکون Z5
دوربین نیکون Nikon Z5 یک دوربین فول فریم سطح مبتدی برای لنز هایی با مانت Z می باشد . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 24 مگاپیکسلی CMOS به همراه استابیلایزر درون بدنه 5 محور و سیستم اتوفوکوس دوگانه استفاده شده است که قادر به تشخیص و شناسایی هر دو گروه از سوژه های انسان و حیوان می باشد.
در حالیکه بدنه این دوربین به میزان زیادی شبیه به دوربین قدیمی تر Z6 است اما کیفیت بدنه آن در سطح پایین تری قرار داشته و همچنان از حالت مهر و موم بدنه در برابر شرایط اقلیمی برخوردار می باشد .
دوربین نیکون Nikon Z5 دارای یک صفحه ال سی دی لمسی 2/3 اینچی و ویزور الکترونیکی با کیفیت 6/3 میلیون نقطه است و برای آن دو درگاه کارت حافظه SD با قابلیت پشتیبانی از UHS-II پیش بینی شده است .
دوربین نیکون Z5 قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت 4K/30p در ضریب کراپ 7/1  می باشد اما برای فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی از تمام سطح سنسور خود استفاده می نماید . این دوربین قادر به انجام فیلمبرداری در فریم ریت بسیار بالا نیست اما در هر صورت درگاه های سوکت هدفون و میکروفون برای آن تعبیه شده است .
دوربین نیکون Z5 از باتری EN-EL15C استفاده نموده و دارای قابلیت شارژ با استفاده از درگاه USB می باشد.
معرفی دوربین نیکون
Nikon Z50
دوربین نیکون Nikon Z50 یک دوربین میرورلس ( بدون آینه ) با بدنه ای کوچک و کم حجم است و در درون بدنه آن از یک سنسور APS-C استفاده شده است . به همراه این دوربین از لنز های مانت Z ساخت کمپانی نیکون می توان استفاده نمود. سنسور این دوربین از نوع 20.9MP BSI CMOS بوده و دارای فناوری تشخیص فاز مبتنی بر سنسور  می باشد اما بر  خلاف دوربین های میرورلس فول فریم Z7 , Z6 این دوربیم فاقد استابیلایزر داخلی بدنه است .

صفحه نمایش این دوربین از نوع لمسی و بازشونده به سمت پایین است و ویزور OLED با کیفیت 2 میلیون نقطه برای این دوربین تعبیه شده است .این دوربین از قابلیت تشخیص چشم و چهره سوژه برخوردار بوده و قادر به ارایه سزعت عکاسی 11 فریم بر ثانیه به همراه اتوفوکوس متوالی می باشد .

دوربین نیکون  Nikon Z50 فیلمبرداری را با کیفیت 4K/30p و با ضریب کراپ 1.5x ارایه می دهد . همچنین برای آن تعداد زیادی از حالت های ویژه طراحی شده اند که در هر دو حالت عکاسی و فیلمبرداری به صورت مجزا قابل استفاده می باشند . همچنین دوربین نیکون Z50 از قابلیت اتصال با وای فای و بلوتوث برای اشتراک گذاری تصاویر برخوردار است .

معرفی دوربین نیکون
 Nikon Z 7
دوربین نیکون Nikon Z 7 در حال حاضر پیشرفته ترین دوربین میرورلس فول فریم  ساخت کمپانی نیکون محسوب می گردد . در طراحی و فناوری ساخت این دوربین از یک سنسور 45.7MP BSI-CMOS با سیستم اتوفوکوس دوگانه 493 نقطه ای که دارای پوشش 90 درصد از کل کادر صحنه است به همراه استابیلایزر 5 محور داخل بدنه ؛ استفاده شده است .

ساختار بدنه این دوربین دارای شباهت های زیادی با دوربین نیکون D850 می باشد و از حالت مهر و موم کامل در برابر نفوذ رطوبت و گرد و خاک برخوردار است .ویزور الکترونیکی با کیفیت 3 میلیون نقطه و و صفحه ال سی دی لمسی بازشونده از دیگر ویژگی های این دوربین محسوب می شوند .

دوربین نیکون  Nikon Z 7 قادر به انجام عکاسی با سرعت 5/5 فریم بر ثانیه به همراه اتوفوکوس / قفل نوردهی است . عمق بافر آن نسبتا کم بوده و قادر به نگهداری 25 فایل Jpeg یا 18 تا 23 فایل RAW می باشد . همچنین این دوربین قادر است تا فیلمبرداری را با کیفیت 4K انجام دهد و برای به دست آوردن این کیفیت از تمامی سطح سنسور استفاده می نماید .

تمامی امکانات و ویژگی های حالت تصویر برداری ؛ در طول زمان عکاسی  نیز قابل استفاده می باشند . همچنین این دوربین قادر به اتصال از طریق وای فای و بلوتوث برای اشتراک گذاری سریع تصاویر می باشد.
معرفی دوربین نیکون
Nikon Z6


دوربین نیکون Nikon Z6 یک دوربین میرورلس فول فریم میان رده است که در طراحی و ساخت آن از یک سنسور 24.5MP BSI-CMOS به همراه سیستم اتوفوکوس دوگانه 273 نقطه ای با پوشش 90 درصد و استابیلایزر 5 محورداخل بدنه ؛ استفاده شده است .

ساختار بدنه و شکل ظاهری این دوربین دارای  شباهت های زیادی با دوربین نیکون D750  بوده  و از حالت مهر و موم کامل در برابر نفوذ رطوبت و گرد و خاک برخوردار است . ویزور الکترونیک 3.68M-dot و صفحه ال سی دی لمسی به همراه پانل فوقانی OLED برای نمایش تنظیمات از قسمت بالای دوربین ؛ از دیگر ویژگی ها و امکانات موجود در دوربین نیکون Z6 محسوب می شوند.

این دوربین قادر است تا عکاسی متوالی با سرعت 12 فریم بر ثانیه با قفل نوردهی / اتوفوکوس و 5/5 فریم بر ثانیه بدون قفل نوردهی / اتوفوکوس را ارایه دهد . فیلمبرداری با کیفیت 4K نیز از جمله توانایی های این دوربین به شمار می آید و تمامی تنظیمات حالت فیلمبرداری برای زمان عکاسی نیز قابل استفاده می باشند .

دوربین نیکون Nikon Z6 از حالت های انتخاب فوکوس ؛ الگوهای زبرا ؛ تایم کد ؛ خروجی ویدیو 10-bit Log  از طریق HDMI نیز پشتیبانی می کند .
اتصال از طریق وای فای و بلوتوث برای اشتراک گذاری سریع تصاویر با دستگاه های جانبی و شبکه های اجتماعی نیز از امکانات پیشرفته دوربین نیکون Nikon Z6  محسوب می گردند .