نمایندگی نیکون در تبریز
نمایندگی نیکون در تبریز به زودی تأسیس خواهد شد. مطابق برنامه‌ی پیشبردی نمایندگی اصلی نیکون در ایران ،  روند اعطای نمایندگی به تمامی شهرهای ایران در دستور کار قرار دارد ، یکی از این شهرها ، کلانشهر زیبا و اصیل تبریز می‌باشد. لازم به ذکر است طبق ابلاغیه‌ی نمایندگی نیکون در ایران ، تمامی شهرستان‌هایی که در حال حاضر فاقد ساختمان نمایندگی نیکون مستقل می‌باشند می‌توانند با شماره 1438 (بدون این که کد شهر را وارد کنند ، حتی اگر با گوشی‌های همراه شماره گیری می‌کنند) می‌توانند با مرکز نمایندگی نیکون در ایران تماس داشته باشند تا در خصوص خرید دوربین نیکون ، خرید لنز نیکون ، خدمات پس از فروش محصولات نیکون ، تعمیرات دوربین نیکون ، تعمیرات لنز نیکون با کارشناسان مربوطه‌ی هر بخش مکالمه کنند تا کارشناسان و مشاورین ما ضمن ارائه‌ی مشاوره تلفنی در خصوص خرید دوربین نیکون یا تعمیر دوربین نیکون و ... بتوانند در اسرع وقت خدمات لازمه را برای تمامی شهرستان‌ها اعمال نمایند.

نمایندگی نیکون در تهران در ساختمان اصلی و رسمی نمایندگی نیکون در ایران قرار دارد و کلیه اموری که مربوط به شهرستان‌های بدون نمایندگی ، توسط نمایندگی نیکون در تهران رتق و فتق می‌شود.

این مرکز دارای یک مرکز ارائه‌ی مشاوره جهت خرید دوربین نیکون و یک مرکز ارائه‌ی مشاوره جهت تعمیرات دوربین نیکون می‌باشد که هر دوی این مراکز را در ادامه به تفسیر معرفی خواهیم کرد:
 
1-      مرکز ارائه‌ی مشاوره جهت خرید دوربین در نمایندگی نیکون: این مرکز در ساختمان نمایندگی نیکون در تهران قرار دارد و وقتی کاربری جهت گرفتن مشاوره خرید دوربین نیکون با شماره 1438 تماس می‌گیرد ، توسط اوپراتور به بخش مشاوره مرتبط می‌گردد. در این بخش با طرح سؤالاتی از کاربر ، میزان نیازهای کاربر تعیین می‌شود و مشخص می‌شود که چه امکاناتی از دوربین‌ها این نیازها را برآورده می‌کند.

ممکن است برخی از این نیازها بسته به امکانات یک دوربین‌ نیکون برآورده شود و برخی دیگر توسط دوربینی دیگر برآورده شود لذا هدف این مرکز معرفی بهترین محصولی است که می‌تواند حداکثر خواسته‌های یک کاربر را تأمین کند، اما اگر چندین سال پس از خرید که عکاس ، عکاسی با دورین‌های پیشرفته‌تر را تجربه کرد ، ممکن است دامنه‌ی خواسته‌هایش از دوربینش فراتر رود، لذا این بخش با ارائه‌ی مشاوره تخصصی ، در صورت امکان ، با توافق یک قیمت مشخص،  اقدام به خرید دوربین نیکون فعلی از خریدار نموده و بجای آن یک دوربین دیگر به وی اعطا خواهد نمود.

اما اگر خریدار بار اولی باشد که با شماره 1438 تماس می‌گیرد مشاورین نمایندگی نیکون با دریافت اطلاعاتی همچون میزان مبلغ کنار گذاشته شده برای خرید دوربین نیکون و نوع کاری که قرار است کابر از آن دوربین بکشد ، به وی یک مدل خاص را پیشنهاد می‌کند و با توجه به این که نمایندگی نیکون در تهران در طبقات بالایی ساختمان خود فروشگاهی برای فروش دوربین‌ نیکون دارد ، می‌تواند با ارائه‌ی قیمتی مناسب به خریدار ، مدل مورد نیازش را بفروشد و در صورتی که این خریدار در شهرستانی همچون تبریز باشد ، و هنوز نمایندگی نیکون تبریز نیز تأسیس نشده باشد ، آن کالا به با همان شرایط خرید از نمایندگی به شهرستان مورد نظر ارسال خواهد شد.
 
2-      مرکز مشاوره جهت تعمیر دوربین در نمایندگی نیکون : تعمیر دوربین نیکون نیز در طبقات میانی ساختمان نمایندگی نیکون در تهران قرار دارد. زمانی که کاربری جهت تعمیر خرابی دوربین نیکون خود  با شماره 1438 تماس می‌گیرد ، اوپراتور تماس وی را به مرکز تعمیرات دوربین نیکون و لنز نیکون انتقال می‌دهد تا کاربر با کارشناسان و تعمیرکاران زبده در خصوص تعمیر دوربین نیکون خود صحبت نماید. گاهی اوقات خرابی دوربین‌ها با رعایت موارد کاملاً جزئی و یا حتی ترفندی که مشاورین نمایندگی تعمیر دوربین نیکون به کاربر آموزش می‌دهند ، برطرف می‌شود اما اگر با وجود اعمال این ترفندها نیز دوربین مجدداً به کار نیفتاد ، به ناچار بایستی آن را به نمایندگی نیکون در تهران ارسال کرد.

اگر دوربین نیکونی که نیاز به تعمیر دارد در تهران باشد ، از طرف شرکت یک نماینده به محل اعزام می‌شود تا به صورت رایگان دوربین را تحویل بگیرد و پس از تعمیر دوربین نیکون مجدداً به محل بازگردانده می‌شود. اما اگر دوربین نیکون مذکور در شهرستانی باشد که نمایندگی نداشته باشد و یا مانند نمایندگی نیکون تبریز هنوز تأسیس نشده و مقرر باشد که در آینده ساخته شود، کاربر بایستی دوربین را در یک بسته‌بندی مناسب ، بدون لوازم جانبی مانند بند و باتری و کیف و ... توسط پست یا شرکت‌های حمل و نقل بین‌شهری مانند تیپاکس به نمایندگی نیکون در تهران بفرستد از زمان ارسال تا زمان تعمیر و بازپس فرستادن دوربین تعمیری می‌تواند با نماینده‌ی تعمیرات دوربین نیکون شهرستان‌ها در تماس باشد.
 
با اینکه نمایندگی نیکون تبریز هنوز تأسیس نشده است اما تبریزی‌های عزیز بدون کوچکترین دغدغه‌ای می‌توانند با استفاده از دو مرکز مشاوره‌ای که در بالا ذکر باشد فقط کافیست که  با شماره 1348 بدون کد شهر با نمایندگی نیکون تهران تماس بگیرند و خرید و یا تعمیرات خود را بدون کوچکترین نگرانی انجام دهند.