معرفی دوربین نیکون Z5
دوربین نیکون Nikon Z5 یک دوربین فول فریم سطح مبتدی برای لنز هایی با مانت Z می باشد . در درون بدنه این دوربین از یک سنسور 24 مگاپیکسلی CMOS به همراه استابیلایزر درون بدنه 5 محور و سیستم اتوفوکوس دوگانه استفاده شده است که قادر به تشخیص و شناسایی هر دو گروه از سوژه های انسان و حیوان می باشد.
در حالیکه بدنه این دوربین به میزان زیادی شبیه به دوربین قدیمی تر Z6 است اما کیفیت بدنه آن در سطح پایین تری قرار داشته و همچنان از حالت مهر و موم بدنه در برابر شرایط اقلیمی برخوردار می باشد .
دوربین نیکون Nikon Z5 دارای یک صفحه ال سی دی لمسی 2/3 اینچی و ویزور الکترونیکی با کیفیت 6/3 میلیون نقطه است و برای آن دو درگاه کارت حافظه SD با قابلیت پشتیبانی از UHS-II پیش بینی شده است .
دوربین نیکون Z5 قادر به انجام فیلمبرداری با کیفیت 4K/30p در ضریب کراپ 7/1  می باشد اما برای فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی از تمام سطح سنسور خود استفاده می نماید . این دوربین قادر به انجام فیلمبرداری در فریم ریت بسیار بالا نیست اما در هر صورت درگاه های سوکت هدفون و میکروفون برای آن تعبیه شده است .
دوربین نیکون Z5 از باتری EN-EL15C استفاده نموده و دارای قابلیت شارژ با استفاده از درگاه USB می باشد.
معرفی دوربین نیکون
Nikon Z50
دوربین نیکون Nikon Z50 یک دوربین میرورلس ( بدون آینه ) با بدنه ای کوچک و کم حجم است و در درون بدنه آن از یک سنسور APS-C استفاده شده است . به همراه این دوربین از لنز های مانت Z ساخت کمپانی نیکون می توان استفاده نمود. سنسور این دوربین از نوع 20.9MP BSI CMOS بوده و دارای فناوری تشخیص فاز مبتنی بر سنسور  می باشد اما بر  خلاف دوربین های میرورلس فول فریم Z7 , Z6 این دوربیم فاقد استابیلایزر داخلی بدنه است .

صفحه نمایش این دوربین از نوع لمسی و بازشونده به سمت پایین است و ویزور OLED با کیفیت 2 میلیون نقطه برای این دوربین تعبیه شده است .این دوربین از قابلیت تشخیص چشم و چهره سوژه برخوردار بوده و قادر به ارایه سزعت عکاسی 11 فریم بر ثانیه به همراه اتوفوکوس متوالی می باشد .

دوربین نیکون  Nikon Z50 فیلمبرداری را با کیفیت 4K/30p و با ضریب کراپ 1.5x ارایه می دهد . همچنین برای آن تعداد زیادی از حالت های ویژه طراحی شده اند که در هر دو حالت عکاسی و فیلمبرداری به صورت مجزا قابل استفاده می باشند . همچنین دوربین نیکون Z50 از قابلیت اتصال با وای فای و بلوتوث برای اشتراک گذاری تصاویر برخوردار است .

معرفی دوربین نیکون
 Nikon Z 7
دوربین نیکون Nikon Z 7 در حال حاضر پیشرفته ترین دوربین میرورلس فول فریم  ساخت کمپانی نیکون محسوب می گردد . در طراحی و فناوری ساخت این دوربین از یک سنسور 45.7MP BSI-CMOS با سیستم اتوفوکوس دوگانه 493 نقطه ای که دارای پوشش 90 درصد از کل کادر صحنه است به همراه استابیلایزر 5 محور داخل بدنه ؛ استفاده شده است .

ساختار بدنه این دوربین دارای شباهت های زیادی با دوربین نیکون D850 می باشد و از حالت مهر و موم کامل در برابر نفوذ رطوبت و گرد و خاک برخوردار است .ویزور الکترونیکی با کیفیت 3 میلیون نقطه و و صفحه ال سی دی لمسی بازشونده از دیگر ویژگی های این دوربین محسوب می شوند .

دوربین نیکون  Nikon Z 7 قادر به انجام عکاسی با سرعت 5/5 فریم بر ثانیه به همراه اتوفوکوس / قفل نوردهی است . عمق بافر آن نسبتا کم بوده و قادر به نگهداری 25 فایل Jpeg یا 18 تا 23 فایل RAW می باشد . همچنین این دوربین قادر است تا فیلمبرداری را با کیفیت 4K انجام دهد و برای به دست آوردن این کیفیت از تمامی سطح سنسور استفاده می نماید .

تمامی امکانات و ویژگی های حالت تصویر برداری ؛ در طول زمان عکاسی  نیز قابل استفاده می باشند . همچنین این دوربین قادر به اتصال از طریق وای فای و بلوتوث برای اشتراک گذاری سریع تصاویر می باشد.
معرفی دوربین نیکون
Nikon Z6


دوربین نیکون Nikon Z6 یک دوربین میرورلس فول فریم میان رده است که در طراحی و ساخت آن از یک سنسور 24.5MP BSI-CMOS به همراه سیستم اتوفوکوس دوگانه 273 نقطه ای با پوشش 90 درصد و استابیلایزر 5 محورداخل بدنه ؛ استفاده شده است .

ساختار بدنه و شکل ظاهری این دوربین دارای  شباهت های زیادی با دوربین نیکون D750  بوده  و از حالت مهر و موم کامل در برابر نفوذ رطوبت و گرد و خاک برخوردار است . ویزور الکترونیک 3.68M-dot و صفحه ال سی دی لمسی به همراه پانل فوقانی OLED برای نمایش تنظیمات از قسمت بالای دوربین ؛ از دیگر ویژگی ها و امکانات موجود در دوربین نیکون Z6 محسوب می شوند.

این دوربین قادر است تا عکاسی متوالی با سرعت 12 فریم بر ثانیه با قفل نوردهی / اتوفوکوس و 5/5 فریم بر ثانیه بدون قفل نوردهی / اتوفوکوس را ارایه دهد . فیلمبرداری با کیفیت 4K نیز از جمله توانایی های این دوربین به شمار می آید و تمامی تنظیمات حالت فیلمبرداری برای زمان عکاسی نیز قابل استفاده می باشند .

دوربین نیکون Nikon Z6 از حالت های انتخاب فوکوس ؛ الگوهای زبرا ؛ تایم کد ؛ خروجی ویدیو 10-bit Log  از طریق HDMI نیز پشتیبانی می کند .
اتصال از طریق وای فای و بلوتوث برای اشتراک گذاری سریع تصاویر با دستگاه های جانبی و شبکه های اجتماعی نیز از امکانات پیشرفته دوربین نیکون Nikon Z6  محسوب می گردند .